Czy kierownik magazynu może przejść na home office?

By | 4 czerwca 2020

praca home officeKierownik magazynu to osoba, która jest związana z dużą odpowiedzialnością. Kierownik odpowiada nie tylko za prawidłowe funkcjonowanie powierzonego mu magazynu, ale również rozpatruje reklamacje i utrzymuje kontakty z klientami, również zagranicznymi. Zatem czy praca zdalna dla kierownika magazynu jest możliwa?

W pewnym zakresie – na pewno. Choć stuprocentowe przejście na home office może okazać się w niektórych przypadkach niemożliwe, część zadań można wykonać zdalnie. Ustalenie grafiku pracy dla podwładnych, które jest jednym z zadań osoby zarządzającej magazynem jest możliwe przy użyciu komputera w domu. Kierownik magazynu może również kontaktować się z klientami w warunkach domowych, pod warunkiem zapewnienia mu telefonu służbowego. Również proces reklamacyjny, za który odpowiada kierownik, może – choćby częściowo – odbyć się zdalnie.

Część zadań wykonywanych przez osobę zarządzającą magazynem jest jednak niezwykle trudna do wykonania w formie zdalnej. Do takich zadań należy kontrola stanów magazynowych oraz upewnianie się, że magazyn jest odpowiednio zaopatrzony w towar. O ile możliwe jest pobieżne kontrolowanie stanu magazynu w specjalnych programach, o tyle czasem należy przeprowadzić inwentaryzację i porównać stan systemu z rzeczywistością. Również odpowiednia organizacja przestrzeni magazynowej wymaga choćby okazjonalnego pojawiania się kierownika w pracy. To oznacza, że home office dla kierownika magazynu jest możliwe w pewnym zakresie, jednak niektóre jego zadania są trudne do wykonania bez osobistego zjawienia się w magazynie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *