Grafiki pracy

Wśród moich kierowniczych zadań zawodowych znajduje się obowiązek sporządzania grafików pracy i grafików urlopowych dla wszystkich swoich podwładnych. Z chęcią pozbyłbym się tego nieciekawego zadania, ale niestety nie mogę. Każdy kolejny początek miesiąca jest więc dla mnie paskudnym okresem, w którym muszę poustawiać pracownikom grafiki tak, by w miarę możliwości wszyscy byli jak najbardziej zadowoleni.

Do końca każdego miesiąca moi podwładni mają czas na to, by przekazać mi własne preferencje urlopowe na zbliżający się miesiąc. Jeśli tego nie zrobią oznacza to, że mogę rozdysponować ich dni pracy według mojego uznania i według tego, co mi najbardziej pasuje, kierownik magazynu Chorzów.

Każdy pracownik mojego magazynu może pracować przez pięć dni w tygodniu, jednak jego wolne wcale nie musi przypadać na sobotę i niedzielę. Nasza hala magazynowa funkcjonuje przez siedem dni w tygodniu i 24 godziny na dobę, dlatego każdego dnia muszę mieć wystarczającą liczbę pracowników na wszystkich trzech zmianach, a do tego każdemu  z nich zapewnić dwa dni wolnego.

Uwierzcie mi, że tworzenie grafików pracy nie jest ani łatwe, ani przyjemne. Nigdy nie zdarzy się tak, by wszyscy byli zadowoleni, a niezadowolenie pracowników rośnie jeszcze bardziej, gdy okazuje się, że muszą pracować w dni świąteczne lub dni, które każdy chciałby mieć wolne.

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.*