Jak kierownik magazynu może skutecznie rekrutować ludzi do pracy?

rekrutacja

Każdy kierownik magazynu raz na jakiś czas, staje przed trudnym zadaniem, jakim jest zrekrutowanie odpowiednich ludzi do pracy. W większych firmach niejednokrotnie robi to ktoś z działu zasobów ludzkich. W mniejszych, kierownik raczej sam przeprowadza takie rozmowy. Chociaż przez to ma więcej pracy, ma to też wiele plusów. Przede wszystkim może sam przekonać się, czy na pewno kandydat ma szansę sprawdzić się w jego magazynie. Co jednak zrobić, żeby nie popełnić błędu i zatrudnić osobę, która rzeczywiście sprawdzi się na takim stanowisku?

Kierownik magazynu powinien przede wszystkim rozwijać swoją wiedzę, związaną z zarządzaniem zasobami ludzkimi. To pozwoli mu lepiej zrozumieć, a przez to też szybciej i trafniej oceniać, kto sprawdzi się w jego zespole, a kto nie. W tym celu warto, żeby wybrał się na szkolenia. Zwiększenie wiedzy przychodzi też jednak razem ze zwiększeniem doświadczenia. Doświadczony kierownik na pewno miał już styczność z wieloma różnorodnymi sytuacjami. Mogłyby być to konflikty na linii kierownik – pracownik lub pracownik – pracownik. Mogłyby być to również kradzieże lub inne nieprzyjemne doświadczenia. Każda taka sytuacja uczy kierownika czegoś o zarządzaniu ludźmi.

Kierownik magazynu powinien mieć też opracowane wytyczne, według których będzie szukał ludzi do pracy. Powinien zwracać uwagę na doświadczenie oraz kompetencje merytoryczne, takie jak chociażby szkolenia z prowadzenia wózka widłowego. Kluczowe jednak powinny być cechy oraz zdolność do pracy kandydata.

Komentarz (1)
lelek Odpowiedz
11 lutego, 2021

zrekrutować odpowiednich ludzi też trzeba umieć

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.*