Jak poznać kiepskiego kierownika magazynu?

jak poznać kiepskiego kierownika magazynu

Kierownik magazynu nie ma łatwego życia, szczególnie jeśli pracuje z zespołem o bardzo dużej rotacji. Z drugiej strony, często to pracownicy nie mają łatwo z kierownikiem. Dlaczego tak się dzieje? Szczególnie dlatego że nie wszyscy kierownicy mają odpowiednie kwalifikacje, aby efektywnie nadzorować pracę magazynu oraz motywować pracowników do wykonywania swoich obowiązków. Jak zatem poznać, że ktoś nie sprawdzi się jako kierownik magazynu, zanim jeszcze zatrudnimy go w naszej firmie?

Kierownik magazynu to ktoś, kto powinien umieć się komunikować z zespołem. Kluczowa jest tutaj umiejętność przekazywania informacji zwrotnej, której często brakuje kierownikom zbyt skupionym na technicznych aspektach pracy magazynu. Kierownik musi bowiem pamiętać o tym, że jego praca polega przede wszystkim na zarządzaniu ludźmi. Jego częścią jest dawanie feedbacku osobom pracującym na magazynie. Kiepski kierownik zupełnie o tym zapomina.

Kierownik magazynu, który nie będzie dobrym menadżerem to ktoś, kto notorycznie łamie zasady panujące w firmie, w której pracuje. Nie zgadza się z regułami, które określają pracownicy działu HR oraz nie odpowiada mu misja organizacji, w której jest zatrudniony. Wciąż działa wyłącznie na swoją korzyść, a pracownikom przypomina, że pracują właśnie dla niego. Kierownik magazynu, który myśli tylko o sobie, nigdy nie jest tym, czego potrzebuje firma.

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.*