Jak się przygotować do pracy na stanowisko kierownika magazynu?

kierownik magazynu

Jeśli właśnie awansowałeś na kierownika magazynu lub wiesz, że nastąpi to w najbliższym czasie, być może zastanawiasz się, czy nowe obowiązki Cię nie przerosną. Praca na stanowisku kierowniczym bowiem w bardzo dużej mierze różni się od typowych obowiązków pracownika magazynu. Aby ułatwić sobie pracę w takim charakterze, warto pomyśleć o tym, aby rozwinąć swoje kompetencje.

Jak można skutecznie przygotować się do wykonywania takiej pracy?

Na samym początku warto zastanowić się, a nawet spisać sobie zadania, które zwykle wykonuje kierownik magazynu. Następnie można dopasować do nich kompetencje, które są niezbędne lub ułatwiają wykonywanie tych zadań. Część z nich można skutecznie rozwijać samodzielnie. Część  natomiast najszybciej posiąść decydując się na jakiś kurs dedykowany osobom na stanowiskach zarządczych.

Kierownik magazynu często ma już dużą wiedzę na temat logistyki oraz specyfiki pracy magazynu, w którym dotychczas spędzał czas jako szeregowy pracownik. Początkującym kierownikom często brakuje natomiast zdolności związanych z zarządzaniem miękkim. Niektórzy pracodawcy w ogóle bowiem nie znajdują budżetu dla zorganizowania szkoleń z zakresu pracy zespołowej dla pracowników magazynu. Aby ułatwić sobie codzienną pracę, czasem warto zainwestować w szkolenia o takiej tematyce na własną rękę.

Komentarze (2)
gina Odpowiedz
24 marca, 2021

warto się szkolić

KMadmin Odpowiedz
31 marca, 2021

Zdecydowanie warto 🙂

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.*