Jakie pytania warto zadać na rozmowie o pracę?

rozmowa o pracę

Doświadczony kierownik magazynu, który szuka pracy, raczej nie zadowoli się pierwszą lepszą propozycją. Wielu pracodawców poszukuje kierowników z dużym doświadczeniem i są w stanie zapłacić wiele za to, żeby taki kierownik zdecydował się na pracę właśnie u nich. Warto więc wykorzystać swoją pozycję i dobrze przemyśleć opcję zatrudnienia w wybranym miejscu. Podjęcie decyzji na pewno ułatwi zadanie odpowiednich pytań na rozmowie o pracę.

O co na pewno powinien zapytać kierownik?

Pierwsze pytanie, które zwykle nurtuje kierownika magazynu to pytanie o zespół, z którym będzie mógł on pracować. Zupełnie inaczej przecież pracuje się z kimś, kto nie ma dużego doświadczenia, a zupełnie inaczej z osobami, które od dawna ze sobą współpracują. Dobrze również dowiedzieć się, dlaczego firma poszukuje osób spoza zespołu. Czy w teamie nie ma nikogo, kto wykazywałby kompetencje menadżerskie?

Drugie pytanie, które ciśnie się na usta kierownika, to pytanie o oczekiwania. Firmy zatrudniając menadżerów, mają już często pewne założenia co do tego, co ma osiągnąć kierownik na początku swojej pracy. Jeśli zapytasz o to już na rozmowie, będziesz w stanie ocenić, czy pracodawca ustala zatrudnionym realne cele czy raczej ma wygórowane oczekiwania. Nie bój się pytać o takie aspekty pracy. W ten sposób może uda Ci się uniknąć podjęcia się niemożliwych do zrealizowania celów.

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.*