Kierownik magazynu: awans czy rekrutacja?

kierownik magazynu awans czy rekrutacja

Kierownik magazynu to osoba, której działania są kluczowe dla optymalizacji całego procesu logistycznego w firmie. Trudno się więc dziwić, że wielu przedsiębiorców przykłada bardzo dużą wagę do tego, kto zajmie właśnie takie stanowisko w firmie. Pierwsze pytanie, które zadają sobie rekruterzy, to pytanie o to, czy poszukując odpowiedniego kierownika, skupia się wokół tego, czy lepsza będzie osoba, którą awansujemy na kierownika, czy też w tej roli bardziej sprawdzi się ktoś z zewnątrz. Czy da się zatem jednoznacznie stwierdzić, czy lepsza będzie rekrutacja, czy awans?

Jeśli pracodawca zdecyduje się na to, aby rozpocząć proces rekrutacji na kierownika magazynu, ma szansę pozyskać nowego, wartościowego pracownika w strukturach swojej firmy. Może on wnieść swoje doświadczenie oraz nową energię. Być może będzie również źródłem wiedzy na temat działań konkurencji w branży. Co więcej, decydując się na nowego pracownika w firmie, nie musimy obawiać się, że dotychczasowi koledzy nie będą szanować kierownika magazynu, który wcześniej pracował na zwykłym stanowisku.

Jeśli pracodawca zdecyduje się awansować dotychczasowego pracownika, może mieć pewność, że jest to sprawdzona osoba. Dużą jej zaletą jest to, że zna już ona kulturę oraz wartości firmy. To powoduje, że będzie w stanie szybciej wdrożyć się w pracę zgodnie z wartościami firmy. Jednak osoba, która pracuje jako awansowany kierownik magazynu, będzie prawdopodobnie potrzebowała przyuczenia.

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.*