Kierownik magazynu – kto to właściwie jest?

kto to jest kierownik magazynu

Kierownik magazynu odpowiedzialny jest za wiele bardzo istotnych zadań na magazynie, które są kluczowe dla funkcjonowania całej firmy logistycznej. To, czym się dokładnie zajmuje, zależy w dużej mierze od wielkości całej firmy, a szczególnie magazynu oraz sposobu zarządzania procesami w przedsiębiorstwie. Wiele osób, które są dopiero na początku swojej kariery w logistyce, zastanawia się, czy sprawdzą się w przyszłości na takim stanowisku.

Kim właściwie więc jest kierownik magazynu?

Kierownik magazynu do niedawna miał dość ograniczone zadania w magazynie, które można było sprowadzić do przyjmowania i wydawania przesyłek w magazynie oraz nadzoru nad pracownikami zajmującymi się pracą fizyczną. Dzisiaj jest jednak zupełnie inaczej, gdyż kierownik magazynu wykonuje znacznie więcej zadań, a co za tym idzie, musi posiadać znacznie szerszą wiedzę w zakresie procesów logistycznych.

W dzisiejszych czasach, w związku z rozwojem logistyki znacznie wzrastają oczekiwania w stosunku do osób pracujących jako kierownik magazynu. Muszą się oni wykazać znajomością użytkowania technologii oraz bardziej złożonych procesów zarządzania, opartych na wytycznych lean menedżmentu, podejściu kanban, czy też na standardach 5S. Kierownik magazynu powinien być gotowy na stały rozwój, niezbędny, aby móc efektywnie utrzymać się na rynku pracy.

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.*