Kierownik magazynu – na co musi uważać w codziennej pracy?

By | 6 marca 2020

kierownik magazynuKierownik magazynu ma na swoich barkach odpowiedzialność za cały magazyn. Od niego zależy, kto będzie pracować na magazynie, jakie zadania będzie wykonywać oraz w jakim zakresie. Błędy kierownika magazynu przenoszą się na efektywność pracy całego działu, a nawet całej firmy.

Na co więc musi on uważać szczególnie, żeby zmniejszyć ilość popełnianych błędów?

Kierownik magazynu musi uważać na to, jakich ludzi zatrudnia. Nie od dziś wiadomo, że w magazynach jest bardzo duża rotacja. Poza ludźmi związanymi z obsługą działu pojawia się wiele osób, które chcą sobie tylko dorobić. Niektórzy podejmują się pracy na magazynie wyłącznie w okresie największego zapotrzebowania, na przykład przed świętami. Kierownikowi więc nie jest łatwo zarządzać takim zmiennym zespołem. Nie jest też mu łatwo utrzymać kontrolę nad tym, kto będzie rzeczywiście pracować w danym momencie w jego magazynie.

Kierownik magazynu musi mieć duże zaufanie do brygadzistów. Powinien więc zwracać szczególną uwagę, kiedy zatrudnia osoby na to stanowisko. O ile może, powinien zadbać o to, aby zbyt często się oni nie zmieniali. Brygadzistom znacznie łatwiej jest nadzorować rotację pracowników oraz kontrolować jakość ich pracy. Kierownik powinien więc wystrzegać się błędów w rekrutacji ludzi do pracy, chociaż jest to oczywiście duże wyzwanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *