Nagła szansa

duże hale magazynowe

Gdy dotarły do mnie informacje, że mój dobry kolega Jurek dostał pracę kierownika magazynu, od razu wpadłem na pomysł, by sukces kolegi przekuć trochę na swój sukces i wykorzystać jego nową pozycję. Jurek ma wobec mnie spory dług wdzięczności, ponieważ parę lat temu wyciągnąłem go z tarapatów, dlatego teraz powinien stanąć na wysokości zadania i spróbować mi się zrewanżować.

Ja od paru miesięcy przebywam na bezrobociu i nigdzie nie mogę znaleźć pracę. Wcześniej pracowałem jako operator wózków widłowych, jednak zostałem zwolniony z powodu jednorazowego przyjścia do pracy na lekkim rauszu. Była to jedyna sytuacja, w której zrobiłem coś takiego, jednak skutki miała okropne. Długo żałowałem, że tego dnia nie wziąłem urlopu na żądanie i nie zostałem w domu, żeby wytrzeźwieć, jednak nie było co płakać nad rozlanym mlekiem. Wydawało mi się, że nową posadę dostanę bardzo szybko i nawet nie poczuję, że byłem na bezrobociu.

Niestety, bezrobocie trochę się przeciągnęło, bo mimo moich licznych zabiegów nie udało mi się znaleźć pracodawcy. Teraz, gdy Jurek jest kierownikiem magazynu, kierownik magazynu Kielce, muszę wybrać się do niego na prywatną rozmowę i poprosić, by załatwił mi robotę u siebie na hali. Jeśli Jurek będzie dobrym kumplem i nie zapomni o długu wdzięczności to na pewno postara się coś dla mnie zorganizować.

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.*