Warunki pracy w magazynie

warunki pracy w magazynie

Praca w magazynie w zależności od zajmowanego stanowiska, wiąże się z różnym zakresem obowiązków. Jednakże wszystkie osoby pracujące w magazynie, nie ważne, czy to będzie zwykły magazynier, czy Kierownik Magazynu, łączy miejsce pracy tj. hala magazynowa. Magazynierzy mogą pracować w magazynach handlowych lub przemysłowych, a także w składach lub wypożyczalniach.

Pomieszczenia mogą być zamknięte lub otwarte, mogą być naziemne lub podziemne. W zależności od rodzaju przechowywanego towaru, magazyny mogą być chłodzone, ogrzewane, wentylowane, bądź też posiadać specjalny system utrzymania wilgoci.

Osoby pracujące w magazynie są szczególnie narażone na wszelkiego rodzaju upadki z wysokości tj. z drabin, podestów, półek itp. oraz uderzenia przez spadające przedmioty, czy też np. potrącenia przez wózki widłowe. Praca w magazynie wiąże się także poprzez nagromadzenie towaru, z małą przestrzenią, a co za tym idzie ograniczoną swobodą ruchów. W pomieszczeniach magazynowych zastosowane jest zazwyczaj słabe oświetlenie, więc pracownicy narażeni są na pewien dyskomfort wzroku.

Czas pracy na stanowisku magazynowym jest zazwyczaj zmianowy i wynosi osiem godzin. W niektórych miejscach, w zależności od specyfiki działalności praca odbywa się na przestrzeni wszystkich siedmiu dni w tygodniu.

Komentarze (2)
Marcin Odpowiedz
26 kwietnia, 2017

Dla mnie najgorsza jest mała swoboda ruchu, czasami czuje się ja w puszce 😉

KMadmin Odpowiedz
28 marca, 2018

No tak, wszystko zależy od powierzchni magazynu. Na pewno bardzo ważna jest jej optymalizacja, choć nie zawsze udaje się “wykrzesać” więcej miejsca dla swobody ruchu.

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.*