Zarządzanie magazynem

Ilość pracy w magazynie jest przeogromna, dlatego dobrze, gdy pracą wszystkich osób zarządza ktoś, kto świetnie zna się na swoim zawodzie i wie jak być dobrym kierownikiem magazynu. Gdyby naszych pracowników magazynowych puścić samopas i nie przykazać im tego lub tamtego, pod koniec dnia pracy na pewno nie byłoby nic zrobione, a to, co udałoby im się zrobić i tak trzeba by w jakiś sposób poprawić.

Żeby uchodzić za dobrego kierownika, kierownik magazynu Legnica, każdy dzień pracy rozpoczynam od porządnego przeanalizowania działań na nadchodzące godziny i rozdzielenia zadań na poszczególnych pracowników. Zadania hali magazynowej można podzielić na dwie grupy – te, które są powtarzalne, dobrze znane i łatwe do rozplanowania oraz te, które trudno przewidzieć i włączyć w rozkład dnia. Przykładowo, w środku dnia może się okazać, że dostawa, która miała przyjechać do magazynu jutro będzie już dzisiaj, dlatego na szybko należy przygotować miejsce dla nowych towarów i porzucić inne obowiązki na rzecz tych, które w danym momencie są o wiele ważniejsze. Moi podwładni są przyzwyczajeni do tego, że czasem mogą zaistnieć sytuacje nagłe, w których w jednej chwili będą musieli zająć się czymś innym. Zostawiają wtedy aktualne zajęcie tak, jak jest, nawet w postaci wielkiego chaosu, i natychmiastowo angażują się w nowe prace.

Jestem przeogromnie dumny z siebie i sposobów swojej pracy, dzięki którym umiejętnie zarządzam magazynem i sprawiam, że jego praca jest prężna i umiejętna. Najbardziej cieszy mnie jednak szacunek, jakim darzą moją osobę wszyscy moi podwładni.

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.*